U zgjodh anëtar i Këshillit Kombëtar të PD, Ilir Dizdari: Do të mbroj idealet e Lëvizjes së Dhjetorit

Ish-organizatori i Lëvizjes Studentore, aktualisht kryetari i Shoqatës “Lëvizja Studentore Shqiptare 90-91”, është zgjedhur anëtar i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.

Ilir Dizdari në një reagim në Facebook është shprehur se gjithmonë do të mbrojë idealet e shoqatës dhe se do të luftës kundër regjimit.

“Sa të jem gjallë do të lufton, punoj e mbroj idealet e shokëve të mi të lëvizjes Studentore të Dhjetorit 1990-. Lëvizje që rrëzoi sistemin monist dhe kultin e individit në Shqipëri”, është shprehur ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts