Udhëheqësit e BE-së dështuan në dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit! DW për kushtin e Vuçiçit: I gatshëm të nënshkruaj çfarë të dëshironi, por…

Udhëheqësit e BE-së të enjten (26.10.2023) dështuan sërish për të arritur një sukses në dialogun e mbështetur prej tyre për normalizimin e raporteve mes Serbisë dhe Kosovës. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç patën bisedime të veçuara me udhëheqësit e Francës, Gjermanisë dhe Italisë në Bruksel. I ngarkuari i BE-së për […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts