Ukraina: 130 të shpëtuar pas sulmit në teatër. 1300 persona besohet se janë ende në bodrum

Komisionarja për të Drejta të Njeriut në Ukrainë, Lyudmyla Denisova ka thënë se 130 persona janë shpëtuar nga rrënojat e një teatri të goditur nga një sulm ajror rus në Mariupol.

Qindra persona kanë qenë duke u strehuar në bodrum kur teatri është bombarduar nga Rusia, kanë thënë autoritetet ukrainase.

Në një adresim televiziv, Lyudmyla Denisova, ka thënë se puna e forcave të kërkim-shpëtimit është duke vazhduar edhe se 1,300 persona besohet se janë ende në bodrum.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts