Ukraina/BE: Misionet tona diplomatike në Kiev nuk mbyllen

Misionet diplomatike tĂ« Bashkimit Evropian dhe shteteve anĂ«tare tĂ« tij nĂ« Kiev tĂ« UkrainĂ«s “nuk po mbyllen”.

Vendet e  Bashkimit Evropian do tĂ« vazhdojnĂ« tĂ« operojnĂ« nĂ« mbĂ«shtetje tĂ« qytetarĂ«ve dhe nĂ« bashkĂ«punim me autoritetet ukrainase, kĂ«shtu ka saktĂ«suar kreu i diplomacisĂ« sĂ« BE-sĂ«. , Josep Borrell.

Deklarata e Borell-it vjen pasi disa vende njoftuan tërheqjen e personelit jo thelbësor nga ambasadat e tyre.

“Prania e punonjĂ«sve dhe alarmet e udhĂ«timit pĂ«r evropianĂ«t pĂ«rshtaten me rrethanat e sigurisĂ«,” shpjegoi diplomti i BE-sĂ« Borrel.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.