Ukraina bën bilancin: Mbi 250,000 ushtarë rusë të vrarë që prej fillimit të luftës

Më shumë se 250,000 ushtarë rusë kanë humbur jetën që prej fillimit të luftës në Ukrainë, sipas një raporti të fundit nga Kievi.

Duke cituar burime të Shtabit të Përgjithshëm, uebfaqja ukrainase Ukrinform tha se 540 ushtarë rusë janë vrarë gjatë ditës së kaluar, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 250,240.

Rezulton në një mesatare prej 472 ushtarësh rusë të vrarë për çdo ditë të luftës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts