Ukraina bën bilancin: Mbi 500.000 trupa ruse u vranë dhe plagosën që kur nisi luftaTë dhënat e fundit të ushtrisë ukrainase thonë se Rusia ka humbur 506.260 trupa qëkur ka nisur lufta. Në raportin e së enjtes thuhet se së fundmi janë shkatërruar 10 tanke, gjithsej 7710, ndërsa numri i artilerisë së rëndë të shkatërruar është 14913.

lufta

Në raportin e botuar në rrjetin social X thuhet se që nga shkurti i 2022-s, Rusia i ka humbur 326 helikopterë e 815 sisteme ajrore.

Pajisje speciale ushtarake janë shkatërruar 2153, ku 11 veç së fundmi.

Sipas raporteve ushtarake, ushtria ruse ka shënuar përparim në disa rajone të tokës ukrainase.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts