Ukraina, Biden: Së shpejti do të dërgojmë trupa në Evropën Lindore

Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë trupa në vendet e NATO-s në Evropën Lindore në një afat të shkurtër. Kështu ka thënë presidenti amerikan, Joe Biden.

Vendimi vjen pas frikës në rritje për një pushtim të mundshëm të Ukrainës nga Rusia. Pentagoni ka vënë në gatishmëri 8500 personel ushtarak.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.