Ukraina kërkon ndihmën e NATO-s për të ndaluar fluturimet

12:41 02/03/2022

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba ka njoftuar se i ka kërkuar NATO-s mbështetje për të ndaluar fluturimet mbi vend. Ai ka shtuar se kërkesa është aktualisht në shqyrtim.

Deri më tani thirrjet për ndalimin e fluturimit të mjeteve ajrore janë refuzuar nga aleatët perëndimorë për shkak të shqetësimit se zbatimi mund të sjellë sulmin ndaj avionëve rusë. Kjo mund të ndezë një konflikt më të madh mes Perëndimit dhe Rusisë.

Një tjetër problem është se nga ky vendim mund të preken edhe avionët ukrainas./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com