Ukraina: Luftanija ruse nisi të fundosej kur u godit nga raketa

12:30 14/04/2022

Zyrtarët në Kiev kanë deklaruar se luftanija ruse në Detin e Zi që u godit me një raketë, nisi të fundosej kur municionet në bord filluan të shpërthejnë. Ukraina pretendon se anija 186 metra u godit me një raketë Neptun.

Më herët, Ministria Ruse e Mbrojtjes ka thënë se në anijen Moskva, zjarri tani është vënë nën kontroll dhe shpërthimet e municioneve në bord janë ndalur.

Ata gjithashtu shtojnĂ« se anĂ«tarĂ«t e ekuipazhit ishin nĂ« gjendje tĂ« shpĂ«tonin dhe tĂ« kalonin nĂ« anije tĂ« tjera. Moskva tani do tĂ« tĂ«rhiqet pĂ«rsĂ«ri nĂ« port nĂ« mĂ«nyrĂ« qĂ« zyrtarĂ«t tĂ« mund tĂ« pĂ«rcaktojnĂ« shkakun e rĂ«nies sĂ« zjarrit./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *