Ukraina: Më shumë se 12 mijë trupa ruse të vrarë

ukraina me shume se 12 mije trupa ruse te vrare
ukraina me shume se 12 mije trupa ruse te vrare

11:15 08/03/2022

Ukraina ka dhënë përditësimin e saj të fundit mbi humbjet ushtarake ruse. Shërbimi Shtetëror i Komunikimeve Speciale dhe Mbrojtjes së Informacionit të Ukrainës thotë se më shumë se 12,000 trupa ruse janë vrarë deri më tani.

Ndërkohë më shumë se 300 tanke dhe 1036 automjete të blinduara luftarake janë shkatërruar.

Nga ana e saj Rusia nuk dhënë shifra të tjera për humbjet në radhët e ushtrisë së saj. Hera e parë kur pranoi se kishte humbje ishte para disa ditësh. Zyrtarisht Moska tha se kishte humbur gjithsej 498 trupa./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts