Ukraina paralajmëron sulm ajror rus në mbarë vendin

11:12 15/03/2022

Ukraina ka lëshuar së fundmi një paralajmërim për sulm ajror rus në mbarë vendin.

Kjo vjen pasi kryeqyteti i vendit, Kiev, shpalli një shtetrrethim 35-orësh për shkak të bombardimeve të vazhdueshme edhe në qendrat e banuara.

Sulmet ajrore vazhduan në rajonin e Kievit gjatë natës, duke përfshirë periferitë veriperëndimore të Irpin, Hostomel dhe Bucha./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.