Ukraina, Parlamenti Evropian miraton rezolutën dhe bën paralajmërimin: Moska do të tërheqë menjëherë ushtrinë e saj

 “Moska do të tërheqë menjëherë ushtrinë e saj nga kufiri me Ukrainën dhe BE-ja është e gatshme të dërgojë një paralajmërim se çdo armiqësi do të ketë një kosto të lartë për Rusinë”.

Ky është mesazhi që përmban rezoluta e Parlamentit Evropian e miratuar me 548 pro, 69 kundër dhe 54 abstenime.

Eurodeputetët theksojnë se “vendosja e forcave ushtarake përbën një kërcënim për paqen, stabilitetin dhe sigurinë e Evropës”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.