Ukraina: Rusia ka humbur 15 600 trupa që kur nisi lufta

13:33 23/03/2022

Rusia ka humbur 15 600 trupa që kur nisi pushtimin e Ukrainës më 24 Shkurt. Kështu pretendon qeveria e Ukrainës. Autoritetet thonë se Rusia ka humbur edhe 517 tanke dhe 1578 mjete të blinduara.

Sky News thotĂ« se nuk mund t’i verifikojĂ« dot shifrat e dhĂ«na nga qeveria ukrainase. EkspertĂ«t shprehen se Ă«shtĂ« nĂ« interesin e vendeve qĂ« shpesh tĂ« raportojnĂ« shifra tĂ« fryra kur vjen puna tek dĂ«met ndaj kundĂ«rshtarit.

Këtë muaj, Ministria ruse e Mbrojtjes ka pretenduar se 498 trupa të saj janë vrarë në Ukrainë dhe 1597 janë plagosur. Rusia thotë se shifrat e tjera për ushtarët rusë të vrarë janë të pasakta./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.