Ukrainasit përdorin çdo mënyrë për të mposhtur rusët, banorët helmojnë armiqtë me byrek. 2 vdesin, 28 të tjerë shtrohen në spital

Dy ushtarë rusë kanë vdekur dhe 28 të tjerë janë shtruar në spital pasi banorët vendas në rajonin e Kharkiv, u kanë dhënë byrekë të mbushur me helm. Kjo është konfirmuar nga Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës.

Në njoftimin e ministrisë thuhet se qytetarët ukrainas janë duke i rezistuar pushtuesit me të gjitha mjetet e disponoheshe dhe pretenduan se trupat e prekura ishin nga Divizioni i 3-të i Pushkës i Motorizuar i Rusisë.

Ministria tha gjithashtu se 500 trupa të tjerë ruse janë shtruar në spital me helmim të rëndë, të shkaktuar nga alkooli ose gjëra të tjera të panjohura.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts