Ukrainë/ New York Times: 007 SHBA paralajmëron aleatët për sulmin e mundshëm të Putinit

Inteligjenca amerikane dhe britanike janë gjithnjë e më shumë të bindur se Vladimir Putin po konsideron veprime ushtarake për të marrë kontrollin e një pjese më të madhe të Ukrainës.

Shkruan New York Times, duke shpjeguar se sipas amerikanit 007 ka një dritare të ngushtë kohore për të parandaluar një veprim të tillë dhe është e nevojshme që vendet evropiane të punojnë me SHBA-në për të zhvilluar një paketë masash për të frenuar Kremlinin.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.