Ukrainë, pas tërheqjes ruse në Kharkiv kthehen çdo ditë 2000 njerëz

Pas tërheqjes ruse në Kharkiv, shumë po kthehen në qytet. Këtë e raporton agjencia Ukrainska Pravda që citon deklaratat e kreut të rajonit, Oleg Sinegubov.

“Njerëzit po kthehen në qytetin e Kharkiv, të paktën 2000 persona kthehen çdo ditë. Tani duhet të zgjidhim problemet e strehimit, sepse rreth 4000-5000 njerëz jetojnë ende në metro.

Duhet të sigurojmë të paktën strehim të përkohshëm në pritje të ndërtimit të të rejave”, shtoi ai.

(Ansa/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.