Ukrainë, të paktën 20 të vdekur nga sulmi ukrainas në furrën e bukës në qytetin e Luhansk

ukraine te pakten 20 te vdekur nga sulmi ukrainas ne furren e bukes ne qytetin e luhansk
ukraine te pakten 20 te vdekur nga sulmi ukrainas ne furren e bukes ne qytetin e luhansk

Autoritetet ruse njoftuan se numri i fundit i të vdekurve nga bombardimi i një furre buke në qytetin e pushtuar lindor të Ukrainës Lisitsansk nga forcat ukrainase është rritur në të paktën 20 të vdekur.

“Në Lisitsansk, punonjësit e Ministrisë ruse të Emergjencave gjetën trupat e 20 personave nën rrënoja”, shkroi ministria në Telegram.
Ministria kishte njoftuar më herët se zyrtarët e saj shpëtuan 10 persona dhe ia dorëzuan mjekëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts