Ulen ndjeshëm rastet e reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut, numër rekord i viktimave në 24 orë

Maqedonia e Veriut ka regjistruar një rënie të ndjeshme të infektimeve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit.

Autoritetet e shëndetësisë bëjnë me dije se vetëm 299 qytetarë kanë rezultuar pozitivë. Ndërkohë numri ii viktimave ka pësuar një rritje rekord ku vetëm në 24 orë janë shënuar 32 viktima duke e çuar numrin e viktimave në total në 5901 që nga fillimi i pandemisë.

Numri i rasteve aktive është 14077.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.