Ulen ndjeshëm rastet me koronavirus në Kosovë, vetëm 1 viktimë në 24 orët e fundit

Kosova ka regjistruar 3 raste të reja me koronavirus nga 1, 298 teste të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se një person ka humbur jetën.

Ndërkohë ditën e sotme janë shëruar 20 qytetarë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të shëruarve në 157.225.

Sakaq në total numri i rasteve aktive është 438.

25 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 1.298 testime, 3 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 20 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.225.

Në total numri i rasteve aktive është 438.

 (BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.