Ulen shifrat e infektimeve me COVID-19 në Itali, rritet numri i viktimave

Italia ka regjistruar 3,361 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Ndërkohë një ditë më parë u identifikuan 5,315 raste nga 259,756 teste.

Ministria e Shëndetësisë italiane bëri me dije se 52 persona kanë ndërruar jetë, ndërsa të dielën 49.

Po ashtu bëhet e ditur se janë shëruar 3,977 persona. Aktualisht në mbarë vendet, shqetësim përbën varianti Delta, i cili është përhapur gjerësisht.

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *