Ulen shifrat e infektimeve me COVID në Itali, regjistrohen 487 viktima

Ka pasur një ulje të rasteve me COVID-19 në Itali. Autoritetet italiane, njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit, janë regjistruar 17.2021 të infektuar.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 487 qytetarë, rreth 140 më pak se një ditë më parë. Që prej fillimit të pandemisë, numri i viktimave ka arritur në 112.961.

Në të gjithë territorin italian, rastet aktive janë 112.881, ndërsa janë shpallur të shëruar 20.229 qytetarë.

Aktualisht, në të gjitha spitalet përtej Adriatikut janë të shtruar 28.851 persona, ndërsa në njësitë e kujdesit intensiv, ndodhen 465 pacientë më pak se një ditë më parë.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.