Ulen shifrat e infektimeve në Kosovë, 1 i vdekur nga COVID-19 dhe 52 raste pozitive në 24 orë

Ulen shifrat e koronavirusit ne Kosove. Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 1.324 testime, 52 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes. Sot janë shëruar 154 qytetarë, ndersa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 221.932.

Në total numri i rasteve aktive është 1.464. Në 24 orët e fundit janë dhënë 444 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com