Ulet numri i infektimeve në Gjermani/ Instituti Robert Koch: Gjatë festave janë kryer më pak tamponë! Varianti Omicron shqetësues

Gjermania ka shënuar një ulje të infektimeve me COVID-19. Autoritetet shëndetësore raportojnë se në 24 orët e fundit janë identifikuar 10, 100 të prekur.

Ndërsa 88 pacientë kanë humbur jetën.

Kujtojmë se Gjermania nga 2 dhjetori vendosi një bllokim për qytetarët e pavaksinuar.

Megjithatë pavarësisht uljes së numrit të të prekurve, Instituti Robert Koch i frikësohet përhapjes së Omicron, ndërsa thekson se gjatë festive po kryhen më pak testime dhe për rrjedhojë numri it ë infektuarve ka rezultuar më i ulët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.