Ulet numri i rasteve me COVID-19 në Kosovë, një viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë , bën me dije se nga 1.595 testime, 101 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 viktimë.

Sot janë shëruar 758 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 218.265.

Në total numri i rasteve aktive është 3.883.

21 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 195 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.807.516 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 813.185 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 96.011 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ Nga 1.595 testime, 101 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 758 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 218.265.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 3.883.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts