Ulet numri i të prekurve me koronavirus, regjistrohen 44 viktima në 24 orët e fundit në Itali

Italia ka raportuar shifra më të ulëta të rasteve me koronavirus në krahasim me të dhënat e raportuara ditën e djeshme.

Gjatë 24 orëve janë regjistruar 1, 597 raste nga 219, 878 teste të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije 44 pacientë kanë humbur jetën, dhe 2, 756 persona janë shëruar.

Sipas autoriteteve shëndetësore gjatë orëve të fundit është shënuar një rritje e shtrimeve në spitale.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *