“Unë jam Bill Clinton i Kosovës”, momenti i veçantë gjatë ceremonisë së mikpritjes së ish-presidenti, të rinjtë me emrin e tij e lënë të mallëngjyer

une jam bill clinton i kosoves momenti i vecante gjate ceremonise se mikpritjes se ish presidenti te rinjte me emrin e tij e lene te mallengjyer
une jam bill clinton i kosoves momenti i vecante gjate ceremonise se mikpritjes se ish presidenti te rinjte me emrin e tij e lene te mallengjyer

Një momenti i veçantë ka qenë përshëndetja që i është ish-presidentit Bill Clinton nga disa të rinj nga Kosova, të cilët mbajnë mbiemrin e tij si emër, ndërsa disa të reja mbajnë emrin e bashkëshortes së tij, Hillary. Ata janë shprehur se ndihen krenar që emri i tyre lidhet me mbiemrin e tij, duke e falënderuar për atë çfarë ka bërë për Kosovën.

“Fale jush ne jemi të lirë sot”, u shprehën disa prej tyre.

“Unë jam Bill Clinton Krasniqi dhe vij nga Mitrovica. Jam krenar që kam emrin tuaj dhe jam Bill Clinton i Kosovës”, u shpreh një prej tyre.

Këto mesazhe janë pritur me emocion dhe buzëqeshja nga ish-presidenti Clinton.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts