Urdhër-arrestet për ish-zyrtarët e bashkisë Durrës, SPAK kërkon burg për shtatë prej tyre dhe arrest shtëpie për tre të tjerë

SPAK ka lëshuar sot urdhër-arreste për ish-zyrtarë të bashkisë së Durrësit.

Gazetarja Klodiana Lala raporton se janë lëshuar gjithsej 7 urdhër-arreste me burg për ish-zyrtarët ndërsa për tre prej tyre është kërkuar arrest shtëpie.

Mes personave për të cilët ishin lëshuar urdhër-arreste është edhe ish- kreu i bashkisë Vangjush Dako i cili është vetëdorëzuar pak më parë në Drejtorinë e Policisë së Tiranës dhe ish-drejtori i Urbanistikës së kësaj bashkie.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts