Urdhër i çuditshëm për kombëtaren afrikane: Fitoni Kupën ose…

Kupa e Afrikës po afron dhe kombëtaret po bëhen gati për eventin më të madh në kontinent. Megjithatë një lajm ka shkaktuar humor nëpër mediat e ndryshme.

guinea

Presidenti i përkohshëm i Guinesë, Kolonel Mamadi Dumbuja i ka vënë një kusht shumë të rreptë kombëtares së futbollit.

“Fitoni kupën ose do të rimbulsoni paratë që janë investuar për ju”, i tha ekipit përpara se të niseshin.

Tani lojtarët kanë një arsye më shumë për të dhënë një paraqitje sa më të mirë në këtë kompeticion. Në të kundërt duhet t’i tundin mirë xhepat.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *