Ushqime të konservuara, ushtrime në natyrë dhe fshehje në pyje. Brenda jetesës së re të ushtarëve ukrainas (FOTO)

Ushqime të konservuara, jetesa në pyje dhe stërvitje në natyrë. Kjo është jeta e re e ushtarëve Ukrainas.

Mediat e huaja kanë publikuar foto nga jetesa e ushtarëve, nën kërcënimin e rusëve.

Imazhet janë shkrepur në Lindje të Ukrainës, Donetsk, e cila tashmë është dhe fokusi i rusëve. Armiku i ka përqendruar sulmet e tyre në këtë rajon dhe po bëjnë ç’është e mundur për ta vënë nën kontrollin e tyre.

Nga ana tjetër, po hasen me një rezistencë të ashpër të vendasve, që kurrsesi, nuk duan të lëshojnë “pe” nga territoret e tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts