Ushtari i KFOR-it në Leposaviç përshëndet gazetarin serb me gishtin e mesit, fotoja bëhet virale

Përveç Njësive Speciale të Policisë së Kosovës dhe xhandarmërisë serbe, në pikat në veri të Kosovës po qëndrojnë edhe pjesëtarë të KFOR-it.

Një prej pjesëtarëve të kontingjentit hungarez të KFOR-it iu tregoi gishtin e meseit gazetarëve serbë në Leposavic.

Ushtari I Kfor
Ushtari I Kfor

Mediat serbe këtë gjest të ushtarit e morën si tregues të qëndrimit të KFOR-it ndaj serbëve dhe për krijimin e ushtrisë̈ së Kosovës. Situata sot në Veri të Kosovës u tensionua pasi serbët dogjën Qendrën e Regjistrimit të Automjeteve në Zubin Potok.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *