Ushtari iranian hap zjarr ndaj shokëve të tij, duke vrarë pesë persona

ushtari iranian hap zjarr ndaj shokeve te tij duke vrare pese persona

Një ushtar ka hapur zjarr ndaj shokëve të tij në një objekt ushtarak në Iran, duke vrarë pesë persona.

Incidenti ndodhi në provincën Kerman, njoftoi agjencia shtetërore e lajmeve IRNA, duke cituar një gjeneral brigade në rajon.

Sipas raportit, ushtari hyri në një institucion të kujdesit ushtarak dhe filloi të qëllonte. Fillimisht motivi ishte i paqartë. Burri arriti të arratisej.

Incidente të tilla janë jashtëzakonisht të rralla në Iran. Dy sulmues vetëvrasës së fundmi vranë pothuajse 100 njerëz në kryeqytetin e provincës Kerman. Përgjegjësinë për sulmin e mori milicia terroriste, Shteti Islamik.

Ka pasur gjithashtu disa sulme të fundit në provincën fqinje të Sistan dhe Balochistan. Incidentet ndezën një debat rreth situatës së sigurisë në Republikën Islamike.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts