Ushtria e Putinit humb edhe më shumë elementë kyç/ Shërbimi i Sigurisë ukrainas kap 11 snajperistët rusë

ushtria e putinit humb edhe me shume elemente kyc sherbimi i sigurise ukrainas kap 11 snajperistet ruse
ushtria e putinit humb edhe me shume elemente kyc sherbimi i sigurise ukrainas kap 11 snajperistet ruse

Ushtria e Vladimir Putin-it është tronditur nga humbja e më shumë anëtarëve kyç të personelit, pasi 11 snajperistë rusë që qëlluan në pozicionet ukrainase u kapën nga forcat rivale në qytetin lindor të Kharkiv.

Presidenti rus ka kërkuar të rrisë presionin pasi ka dhënë miratimin për më shumë se 100,000 trupa që kaluan javë të tëra duke u grumbulluar kufirin ukrainas për të filluar më në fund pushtimin e fqinjit të tyre. Përparimi brutal i Moskës në Ukrainë ka lënë një realitet shkatërrimi në të gjithë vendin e shkatërruar nga lufta, me raketa që bien mbi qytetet e mëdha ndërsa mijëra vendas ikin për të shpëtuar jetën e tyre. Por trupat ruse janë përballur me rezistencë të ashpër dhe të guximshme nga forcat ukrainase, duke pësuar viktima të rënda, duke përfshirë disa personel ushtarak të profilit të lartë, raportuan mediat britanike.

Tani Putin ka pësuar një goditje tjetër të fortë pasi Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës thuhet se kapi 11 snajperistë rusë që kishin qëlluar mbi pozicionet e tyre.

“Shërbimi i Sigurisë informoi për operacionet e përditshme speciale në të gjithë Ukrainën. Gjatë një operacioni të tillë në rajonin e Kharkiv, u kapën 11 snajperë rusë të cilët qëlluan mbi pozicionet ukrainase”, shkroi në Twitter shërbimi i pavarur mediatik ukrainas Hromadske Int.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts