Ushtria e Ukrainës merr nga Mbretëria e Bashkuar ‘raketa Brimstone 2’

Mbretëria e Bashkuar ka ofruar raketa Brimstone 2 për Forcat e Armatosura të Ukrainës, të cilat luajtën një rol vendimtar në frenimin e agresionit rus.

Deklarata përkatëse është bërë nga Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës në Facebook , duke iu referuar Ministrisë së Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar.

“Si pjesë e paketës së saj të ndihmës, Mbretëria e Bashkuar ka ofruar raketa Brimstone 2, një raketë e drejtuar me saktësi, për Forcat e Armatosura të Ukrainës. Kjo ndihmë ka luajtur një rol vendimtar në pengimin e përparimeve ruse”, thuhet në raport.

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës falënderoi Mbretërinë e Bashkuar për mbështetjen dhe ndihmën e saj.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *