Ushtria turke arreston 12 persona duke shkelur kufirin

ushtria turke arreston 12 persona duke shkelur kufirin

Ushtria turke ka arrestuar gjithsej 12 persona që kanë shkelur kufirin, tha Ministria e Mbrojtjes Kombëtare e Turqisë.

Siç u theksua, ushtria turke arrestoi 12 persona, përfshirë 9 terroristë, të cilët donin të kalonin ilegalisht kufirin e Greqisë dhe Sirisë.

7 nga të arrestuarit ishin anëtarë të PKK/KCK-së dhe 2 ishin anëtarë të organizatës terroriste FETO.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts