Ushtria ukrainase rrëzon helikopterin pranë Zaporizhzhias

Rrëzohet një helikopter rus pranë Zaporizhzhia. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm.

Forcat e armatosura ukrainase rrëzuan helikopterin e dytë rus Ka-5, këtë herë në rajonin e Zaporizhia. Kjo u raportua nga Rbc-Ukraine duke cituar brigadën 47/ të mekanizuar të veçantë.

Ndërkohë nuk dihet nëse ka viktima apo jo.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts