Ushtria ukrainase: Rusët kanë edhe 3 ditë karburant

ushtria ukrainase ruset kane edhe 3 dite karburant
ushtria ukrainase ruset kane edhe 3 dite karburant

09:18 22/03/2022

Moska: Kemi rritur praninë ajrore mbi Ukrainë

Ushtria e Ukrainës thotë se forcat ruse kanë vetëm 3 ditë furnizime me karburant, të cilat po i plotësojnë nga kamionë-cisternë.

Në ditën e 27-të të luftës, Kievi tha se Forcat Ajrore kanë goditur 9 objektiva ruse.

Në krahun tjetër Moska njoftoi se ka shtuar prezencën e saj ajrore mbi Ukrainë.

Një gazetë ruse publikoi disa numra te ushtareve të vrarë në Ukrainë me rreth 10 mijë viktima dhe mbi 16 mijë të plagosur, por më pas njoftoi se faqja e saj ishte hakeruar.

Presidenti amerikan Joe Biden tha se ka shenja të qarta që Vladimir Putin mund të jetë duke u përgatitur për të përdorur armë kimike dhe biologjike në Ukrainë.

Biden thotë se udhëheqësi rus është konfuz dhe pa rrugëdalje, kjo edhe si rezultat i rezistencës ukrainase.

Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts