Ushtria ukrainase: Rusia ka shtuar prezencën ajrore

09:58 22/03/2022

Forcat ruse kanë “shtuar prezencën ajrore mbi qiellin e Ukrainës” në 24 orët e fundit, thotë ushtria e Ukrainës.

“Përveç përdorimit të shumë mjeteve ajrore pa pilot, armiku përdor bombardues, avionë luftarakë, raketa të kontrolluara dhe balistike në drejtime të ndryshme”, tha në një deklaratë Komanda e Forcave Ajrore të Ukrainës.

Në reagim thuhet po ashtu se të hënën Ukraina shkatërroi një avion rus, dy helikopterë dhe gjashtë dronë./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.