Ushtria ukrainase: Rusia nis sulmin ajror në Kiev, kemi angazhuar sistemet e mbrojtjes

Ushtria e Ukrainës ka pretenduar se Rusia ka nisur një sulm ajror në Kiev në orët e para të mëngjesit të së martës.

Serhiy Popko, kreu i administratës ushtarake në Kiev, tha se sistemet e mbrojtjes ajrore “po angazhohen”.

“Në periferi të Kievit, sistemet e mbrojtjes ajrore po angazhohen (në zmbrapsjen e sulmit)”, shkroi ai në kanalin e mesazheve Telegram.

Ai pason një breshëri sulmesh në qytetin jugor të Ukrainës, Odesa, pas tërheqjes së Moskës nga marrëveshja e grurit në Detin e Zi.

Marrëveshja kishte lejuar eksportin e sigurt të grurit nga portet e bllokuara.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts