Vajza e rrëmbyer kur ishte 6-vjeç ribashkohet me nënën e saj 14 vite më vonë

22:14 15/09/2021

Një vajzë 19-vjeçare nga Florida, e cila u rrëmbye në moshën gjashtë vjeçare, është ribashkuar me nënën e saj.

Jacqueline Hernandez, supozohet se u rrëmbye nga babai i saj, Pablo Hernandez dhe u dërgua në Meksikë nga SHBA në fund të 2007.

Departamenti i Policisë Clermont në Florida tha se nëna e Hernandez, Angelica Vences-Salgado, u kontaktua përmes mediave sociale nga një vajzë që pretendonte se ishte vajza e saj e rrëmbyer.

Hetuesit thanë se gratë organizuan takimin më 10 Shtator në kufirin amerikan në Teksas. Ato u kapën nga autoritetet në pikën hyrëse kufitare të Laredo, Teksas.

Kjo ishte në mënyrë që autoritetet të mund të konfirmonin se Jacqueline Hernandez ishte me të vërtetë ajo që pretendonte se ishte.

“Autoritetet zbuluan se vajza në fjalë ishte vërtet Jacqueline Hernandez e cila ishte rrëmbyer nga nëna e saj në 2007. Rreth 4.55 pasdite, Jacqueline u ribashkua me sukses me nënën e saj”, tha raporti i policisë.

Policia publikoi një fotografi të dy grave të ribashkuara duke u përqafuar me njëra -tjetrën.

Vences-Salgado tha për Fox News se të kalosh kaq shumë kohë pa vajzën e saj ishte e vështirë. Jacquelin tha se ajo kishte një fëmijëri të mirë, por gjithmonë i mungonte nëna e saj.

Pas rrëmbimit të dyshuar, një urdhër për krim për rrëmbim u lëshua kundër Pablo Hernandez dhe tani Policia e Clermont po punon tani me FBI për të kapur Hernandez. /tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *