Vaksinimi ndaj COVID-19 në Kosovë, ja sa qytetarë kanë marrë deri më sot dozën e parë

KOSOVA

Kosova po avancon me vaksinimi nndaj COVID-19 edhe pse e filloi procesin ndër të fundit në Ballkan.

56 mijë qytetarë kanë marrë deri më tani nga një dozë vaksine teksa ditë për ditë vaksinohen qytetarë, kryesisht të moshuar.

Këto vaksinime po bëhen me doza të ardhura nga COVAX, 38 mijë të tilla teksa vetë qeveria nuk ka nënshkruar asnjë kontratë për blerjen e vaksinave të reja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *