Vaksinohet princi William

12:27 20/05/2021

Duka i Kembritshit falenderoi stafin shëndetësor qw po përballon me sukses pandeminë

Princit William ka marrĂ« dozĂ«n e parĂ« tĂ« vaksinĂ«s sĂ« koronavirusit.

NĂ« llogarinĂ« e Pallatit Kensington nĂ« Twitter, 38-vjeçari shpĂ«rndau kĂ«tĂ« mesazh: “TĂ« martĂ«n mora dozĂ«n time tĂ« parĂ« tĂ« vaksinĂ«s COVID-19. PĂ«r tĂ« gjithĂ« ata qĂ« punojnĂ« nĂ« pĂ«rhapjen e vaksinave-faleminderit pĂ«r gjithçka qĂ« keni bĂ«rĂ« dhe vazhdoni tĂ« bĂ«ni.”

Ai shoqërohej nga e bashkëshortja Kate Mideelton, e cila ishte e maskuar. Gjyshja e William, Mbretëresha dhe gjyshi i tij i ndjerë, Princi Philip, morën dozat e para në Janar.

Duka i Kembrixhit doli pozitiv me koronavirus nĂ« Prill tĂ« vitit tĂ« kaluar, por e mbajti tĂ« fshehtĂ«. TrashĂ«gimtari i fronit thuhet se ndjeu panik teksa filloi tĂ« shfaqte simptoma tĂ« Covid-19.

Më herët princi ka përshëndetur suksesin të programit mbi vaksinimin. Në të njëjtën kohë, fushata e vaksinimit po shtrihet në grupmoshat më të reja në mënyrë që të ulet rreziku nga koronavirusi.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *