Vala e tretë e COVID-19/ Italia vendos karantinë 5-ditore për udhëtarët nga vendet e BE

ITALI

Qeveria italiane ka vendosur një karantinë 5-ditore për udhëtarët nga vendet e BE. Teksa vaksinimi vijon në Itali si në gjithë BE, duket se Europa i frikësohet rritjes së infektimeve dhe viktimave.

Më parë Italia e kishte në fuqi karantinën vetëm për vendet të cilat nuk ishin pjesë e BE, por tashmë duket se nuk ka përjashtim as për vendet brenda Bllokut.

Edhe Gjermania deri për Pashkë është në një bllokim të pjesshëm ndërkohë situata ngelet e vështirë në një pjesë të Europës sa i përket pandemisë së COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.