Valë përmbytjesh në Gjermani

[embedded content][embedded content]

16:03 17/08/2023

Kaos në aeroportin e Frankfurtit

Një valë reshjesh të dendura shkaktuan përmbytje masive në Gjermaninë Qendrore dhe Jugore.

Siç duket edhe në këto pamje, reshjet e dendura përmbytën jo vetëm rrugët e qyteteve, por në Frankfurt vërshuan edhe në stacionet e metrove.

Reshjet e dendura përmbytën edhe pistën e aeroportit të Frankfurtit, një prej më të mëdhenjve në Europë, duke shkaktuar kaos mes pasagjerëve, vonesa dhe shtyrje të fluturimeve. Ky filmim tregon edhe pasojat e reshjeve të dendura të shiut shoqëruar me breshër dhe erëra të fuqishme, që dëmtuan disa pallate banimi, shkulën pemë me rrënjë, por fatmirësisht pa shkaktuar viktima.

Tv Klan

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts