“Variante të reja edhe më të rrezikshëm të Covid-19”, OBSH ngre alarmin: Do të jetë e vështirë për të kontrolluar pandeminë

Ekspertët e OBSH-së kanë ngritur alarmin se variante të reja më të rrezikshme të Covid-19 mund të zhvillohen. Gjatë një konference nga Gjeneva, përfaqësues të Komitetit të Urgjencës në Organizatën Botërore të Shëndetësisë kanë paralajmëruar se variante të reja të Covid-19 mund të përhapen në të gjithë botën duke e bërë edhe më të vështirë ndalimin e pandemisë.

“Nuk ka mbaruar aspak”, thanë ekspertët e agjencisë së Kombeve të Bashkuara, duke nënvizuar “probabilitetin e fortë që të shfaqen variante të reja dhe ndoshta më të rrezikshme që mund të jenë edhe më të vështira për t’u kontrolluar”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.