Varianti Delta/ Franca rrezikohet nga një valë e 4-t e COVID-19, këshilltari i qeverisë: Do të jetë më e moderuar se 3 të parat

FRANCA

Franca mund të kalojë një valë të katërt të COVID-19. është këshilltari kryesor shkencor i qeverisë franceze që ka dhënë alarmin për shkak të rasteve nga varianti Delta.
Gjithsesi profesori Jean-François Delfraissy sqarpm se vala e katërt do të jetë më e moderuar se tre të parat për shkak të vaksinimit masiv në popullsi.

Franca ka të ngjarë të ketë një valë të katërt të virusit COVID-19, për shkak të një rigjallërimi të rasteve të shkaktuara nga varianti Delta i parë në Indi, tha këshilltari kryesor shkencor i qeverisë franceze Profesor Jean-François Delfraissy.

“Unë mendoj se do të kemi një valë të katërt, por do të jetë shumë më e moderuar se tre valët e mëparshme sepse niveli i vaksinimeve është i ndryshëm krahasuar me më parë,” i tha Delfraissy.
Varianti Delta është kthyer në shqetësues për gjithë botën teksa shteti i parë që po i ndjen pasojat është Australia që ka kyçur gjysmën e popullsisë me detyrim në shtëpi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.