Varianti Delta kërcënon Europën, Portugalia rikthen kufizimet, shtetrrethim gjatë natës

PORTUGALI

Portugalia është një nga vendet e para të BE që rikthen kufizimet prej kërcënimit nga varianti Delta.

Qeveria ka paralajmëruar se do të vendosë një shtetrrethim gjatë natës nga ora 23:00 deri në orën 05:00.

Ndërkohë shteti iberik është në sezon turistik dhe varianti Delta po e rrezikon jo vetëm atë, por gjithë Europën.
Situata e pandemisë është përkeqësuar në Portugali teksa vendi tashmë duket se po rikthehet prap tek kufizimet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.