Varianti indian i COVID-19, Gjermania i ndalon hyrjen udhëtarëve nga Britania e Madhe

GJERMANI

Gjermania ka marrë një masë strikte duke i ndaluar hyrjen udhëtarëve nga Britania e Madhe.

Masa është marrë për shkak të variantit indian të COVID-19 teksa Gjermania e ka futuar Britaninë e Madhe tek vendet e riskuara.
Po ashtu Britania e Madhe po shënon një shkallë të infektimeve më të lartë se 160 % në javë.

Të vetmit që do të lejohen të hyjnë në Gjermani nga Britania e Madhe janë rezidentët që kanë shkuar përkohësisht në ishull dhe nga mesnata e së dielës kur të hyjnë në vend duhet të bëjnë test dhe karantinë 2-javore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.