Varianti indian/ Pas Gjermanisë e Austrisë, edhe Franca vendos karantinë për udhëtarët nga Britania e Madhe

FRANCA

Europa duket e alarmuar nga varianti indian i COVID-19 dhe po merr masa për të parandaluar përhapjen e tij.

Franca është bërë vendi i tretë i BE që vendos kufizime për udhëtarët nga Britania e Madhe.

Një karantinë e detyrueshme është vendosur nga qeveria franceze për këdo që vjen nga Britania e Madhe.

Shifrat në Britaninë e Madhe tregojnë se javë pas jave ato po rriten dhe infeksioni i COVID-19 duket se ka nisur përhapjen sërish në ishull.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *