Varianti Omicron i koronavirusit identifikohet në pesë shtete në SHBA

Në SHBA numri i rasteve të prekura me variantin e ri të koronavirusit është në rritje.

Deri më tani është zbuluar në të paktën pesë shtete. Vendet që kanë konfirmuar të prekur me Omicron janë Kalifornia, Kolorado dhe Minesota të cilët kanë raportuar rastet e para me Covid.

Gjithashtu autoritetet kanë njoftuar se në New York janë regjistruar pesë të prekur me mutacionin e ri të Covid, Omicron, ndërsa në Hawai u konfirmua një rast me mutacioni e ri.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.