Vatra e zjarrit aktive që dje, vijon të përhapet në disa zona në Delvinë

vatra e zjarrit aktive qe dje vijon te perhapet ne disa zona ne delvine
vatra e zjarrit aktive qe dje vijon te perhapet ne disa zona ne delvine

Zjarri i nisur ditën e djeshme në Kardhikaq, bashkia Finiq, ka vijuar mbasditen e sotme edhe në malin e Sopotit në vendin e quajtur Lefkë, mbi Delvinë.

Situata është problematike, ndërsa është me shumë vështirësi ndërhyrja e mjeteve zjarrfikës se zjarri është në zonë ku mjetet nuk shkojnë dot.

Çdo përpjekje bëhet me mjete rrethanore. Zjarrfikës të Delvinës, Sarandës, Finiqit dhe banorë të zonës me pompa uji në krahë përpiqen të shuajnë zjarrin. Nga zjarri digjen drurët pyjorë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts